23 березня з нагоди 135-ї річниці від дня народження видатного педагога і письменника Антона Семеновича Макаренка за ініціативи директорки Обласного коледжу ,,Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С. Макаренка“ Полтавської обласної ради Лесі Крупіної здобувачі першого бакалаврського рівня здійснили пізнавальну подорож у музей-заповідник А. С. Макаренка, який розташований у селі Ковалівка Полтавського району.

Учасники освітнього процесу оглянули Червоний і Білий будинки, ряд малих меморіальних об’єктів, які збереглися на території колонії.
У восьми залах Червоного будинку розміщена основна експозиція, яка розповідає про життя і творчий шлях педагога, про реалізацію  макаренківських педагогічних ідей на сучасному етапі, про своєрідність організації навчальної, виховної, трудової діяльності керованих ним підліткових колективів, про подальші долі його випускників.
У Білому будинку – меморіальна частина. Тут відновлено навчальні класи, спальню дівчат, клуб, майстерні, робочий кабінет Антона Семеновича, в якому були написані перші сторінки „Педагогічної поеми“.
Висловлюємо щиру подяку Шульзі Валерію Івановичу, директору Полтавського ліцею імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради, за теплий прийом та гостинність.