Просвітницька зустріч в рамках Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом

Двадцять п’ятого березня в рамках заходів Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом відбулася просвітницька зустріч студентів Фахового коледжу з лікарем-фтизіатром Консультативно-діагностичного відділення № 2 м. Кременчука Чубом Миколою Григоровичем. Фахівець розповів здобувачам освіти про особливості небезпечного захворювання та надав поради щодо його запобігання. Довідково: Із 1 березня по 1 квітня триває місячник боротьби із захворюванням на туберкульоз. Ще в 1993 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила цю недугу глобальною проблемою, однак і до сьогодні вона остаточно не подолана. Вже чверть століття фахівці з усього світу намагаються взяти захворювання під контроль та зупинити його поширення.

Туберкульоз — інфекційна хвороба, що викликається відповідними мікобактеріями. Найбільш поширеним є туберкульоз легень, але хвороба може вражати й інші органи та системи організму. Передається захворювання від людини, яка має відкриту форму, повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, розмови, чхання. Ризик інфікування залежить від тривалості та інтенсивності контакту, а також від кількості бактерій, які вдихає здорова людина. Ймовірність розвитку хвороби залежить від стану імунної системи. Якщо вона не здатна стримувати інфекцію, розвивається туберкульоз. Попри зусилля фахівців цифри статистики вражають – щорічно туберкульоз забирає життя більше 1 млн. людей на землі. В Україні від цієї хвороби щодня вмирає 11 осіб. За даними Центру громадського здоров’я України у 2023 році в Україні зареєстрували 19 851 людину, хвору на ТБ, з-поміж них діти віком до 14 років становлять 639 осіб; підлітки віком 15-17 років − 196 осіб.